Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Tak zmienia się Puławska! [ZDJĘCIA]

Dodano: 2018-05-16 06:10:33
fot. ZDM
fot. ZDM

Przebudowa węzła „Wyścigi” i dostosowanie go do ruchu rowerowego, nowe chodniki, drogi dla rowerów, zieleń i modernizacja sygnalizacji świetlnych – tak zmieni się ul. Puławska.

Drogowcy remontują istniejący ciąg pieszo-rowerowy i drogę dla rowerów.

- Rozpoczęliśmy betonowanie pochylni zjazdowej z kładki nad ul. Gintrowskiego. Trwają przetargi na budowę nowej drogi rowerowej do granicy miasta i na wprowadzenie „zielonej fali” wzdłuż ul. Puławskiej - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Łącznie inwestycja obejmuje niemal 9-kilometrowy odcinek od ul.Domaniewskiej do granicy Warszawy. Aby przyspieszyć jej realizację, drogowcy podzielili prace na kilka etapów. Po pierwsze dostosowanie węzła „Wyścigi” do ruchu rowerowego. Miejsce to było do tej pory niemal niedostępne dla rowerzystów. Prace są już zaawansowane i obejmują dostosowanie istniejących kładek, przejścia podziemnego i przepustu pod ul. Puławską do ruchu rowerów.

Równolegle trwają prace w przejściu podziemnym oraz wewnątrz przepustu pod ul. Puławską, wzdłuż Potoku Służewieckiego.

- Szpachlujemy i malujemy ściany. Przed nami jeszcze m.in. układanie nowej nawierzchni i montaż oświetlenia - informuje ZDM.

Prace na węźle mają się zakończyć w czerwcu. Drugi etap to remont istniejącej trasy rowerowej na odcinku od węzła do skrzyżowania z ulicami Poleczki i Pileckiego. 

fot. ZDM

łj

Podziel się: