Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Prezydent Warszawy: nie stawię się przed komisją weryfikacyjną

Dodano: 2017-04-05 08:40:47
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa
Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi wprost, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną, bo jest ona niekonstytucyjna. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz była we wtorek gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24. Prezydent Warszawy była pytana m. in. o komisję weryfikacyjną, której głównym celem jest wyjaśnienie nieprawidłowości związanych ze stołeczną reprywatyzacją.

- Nie chciałabym wpaść w pychę, ze może dla mnie jest stworzona. Komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna. Łączy władzę wykonawczą, sądowniczą i wchodzi w kompetencje trójpodziału władzy – mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że przed komisją sie nie stawi, a jeśli bedzie ją ścigała, to zaskarży komisję do sądu. Prezydent stolicy zapewniała jednak, że zależy jej na wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości związanych z przejmowaniem kamienic w Warszawie.

- Jest opublikowana biała księga, odpowiadam na wszystkie interpelacje, odpowiadam na wszystkie pytania, także chętnie służę odpowiedzią na każde pytanie i staram się nie ukrywać, nie uciekać - mówiła.

Komisja weryfikacyjna będzie mogła np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości), albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość. Będzie też mogła uchylić decyzję reprywatyzacyjną i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi, który ją wydał.

W piątek ustawę powołująca komisję weryfikacyjną podpisał prezydent Andrzej Duda.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl