Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Irena Jarocka Patronem lasu? Te wyniki mówią same za siebie!

Dodano: 2017-04-05 10:46:59
fot. W
fot. W
Najpierw pojawił się pomysł nazwanie lasu imieniem Ireny Jarockiej, później przeprowadzono sondę wśród mieszkańców. Ci nie mieli wątpliwości, że to dobry pomysł.
Irena Jarocka może zostać patronką lasu na Białołęce. Konkretnie chodzi o lasek w rejonie ulicy Leśnej Polanki, gdzie piosenkarka mieszkała i często spacerowała. Z takim pomysłem do Rady Miasta wystąpiła Fundacja Ireny Jarockiej wraz z grupą radnych i  mieszkańców. Dzielnicowy ratusz postanowił zapytać mieszkańców o zdanie w tej sprawie.

- W tym roku mija już pięć lat od śmierci artystki i z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Białołęki do wzięcia udziału w sondzie, dzięki której mogli wyrazić swoje zdanie na temat propozycji nazwy dla terenu leśnego w ich okolicy - czytamy w komunikacie dzielnicy.

Wyniki sondy? 93 procent głosujących poparło takie rozwiązanie. Swój głos można było oddać przez internet od 23 marca do 3 kwietnia 2017 roku. W sumie swoje zdanie wyraziło prawie pół tysiąca osób.

Co dalej? Wyniki sondy mają zostać przkazane Radzie Miasta, która ostatecznie zdecyduje, czy Irena Jarocka zostanie patronką lasu na Białołęce.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl