Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

"Zrób, żeby było poPITe". Ratusz zachęca do płacenia podatków w Warszawie

Dodano: 2017-04-05 12:22:08
fot. pit.pl
fot. pit.pl
Podatek od osób fizycznych to główne źródło dochodu stolicy. Nic więc dziwnego, że ratusz zachęca osoby mieszkające w Warszawie do rozliczania się właśnie tutaj.
Bez Ciebie nie da rady. Płać podatki w Warszawie. Zrób, żeby było poPITe - to hasła kampanii, która ruszyła 1 kwietnia. Ma ona zachęcać mieszkańców Warszawy odprowadzających podatki w innych miastach, do składania swojego corocznego 
zeznania podatkowego w stolicy. Ratusz chce pokazać warszawiakom, że to ważne źródło dochodów miasta.

– Dochody z tego tytułu stanowią prawie 1/3 budżetu miasta, dlatego są tak ważne dla rozwoju miasta. Dzięki tym  środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki, różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea, jeżdżą tramwaje i metro oraz autobusy, które wymieniamy na nowoczesne i niskoemisyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Tegoroczna kampania pokazuje przedmioty, miejsca, obiekty użytku wspólnego, które mogłyby funkcjonować dobrze, ale są pogryzione. Gdyby były poPITe, innymi słowy, gdyby warszawiacy płacili PIT-y w mieście, te obiekty byłyby całe i w pełni funkcjonalne. Tą akcją stołeczny ratusz zwraca uwagę na to, że bez pomocy nowych podatników, trudno byłoby utrzymać wysoki standard przestrzeni publicznej.

Co należy zrobić, aby zacząć rozliczać swój PIT w Warszawie? To proste. Wystarczy przy wypełnianiu zeznania podatkowego za ubiegły rok, na pierwszej stronie w części B, wpisać adres zamieszkania w Warszawie. Chodzi tu nie o miejsce zameldowania z dowodu osobistego, a o faktyczne miejsce, w którym aktualnie żyjemy.

Szacuje się, że 2017 roku do miejskiej kasy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych wpłynie prawie 5 miliardów złotych.
 
łj/materiały prasowe

Podziel się:

netgraf.pl