Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Będziemy trzecią siłą" - nowa koalicja w stolicy!

Dodano: 2018-06-12 19:48:23
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Inicjatywa Polska, stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa, Zieloni oraz Partia Razem ruszą wspólnie do wyborów. Dzisiaj podpisali porozumienie programowe, ale kandydata na prezydenta Warszawy jeszcze nie mają.

Koalicja chce przekonać wyborców, że nie muszą już więcej czuć się szantażowani wyborem "mniejszego zła" i oferuje im alternatywę w postaci przyzwoitych ludzi, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za losy miasta. Szczególnie akcentowana przez koalicję jest kwestia mieszkańców Warszawy - zobligowali się, że będą stać zawsze po ich stronie.

Zbudowaliśmy silną drużynę - jesteśmy spoza układu, a dotychczasowy układ chcemy po prostu rozbić. Chcemy Warszawy, która jest nowoczesna i solidarna społecznie, która jest uczciwa - mówi Adrian Zandberg z Partii Razem.

Do tej pory w wyborach miał startować Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, jednak zawiązanie koalicji spowodowało zmianę planów. Kandydata jeszcze nie mają, ten zostanie ogłoszony dopiero w lipcu, ale Śpiewak przyznaje, że do wyborów i walki o drugą turę jest gotowy.

Jan Śpiewak zachęcał dzisiaj wszystkie stołeczne ruchy miejskie do tego, żeby się zjednoczyć i wspólnie walczyć o Warszawę. Przyznał także, że koalicja jest otwarta na rozmowy i propozycje, nie będzie zamykała się na żadnego wyborcę, kimkolwiek by on nie był.

Materiał Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się: