Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Muzeum Polskiej Wódki otwarte!

Dodano: 2018-06-13 17:59:50
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

To jedyne muzeum krajowej wódki nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Na zwiedzających czeka najpierw film, a następnie unikatowa ekspozycja i degustacja. Ale to nie wszystko.

W przestrzeni ekspozycyjnej można zanurzyć się w świat wielowiekowej historii, smaków i barw prawdziwej polskiej wódki, a także dowiedzieć się więcej o wytwórni wódek, która była tam wcześniej. Jest tam też Bar Akademii wódki, miejsce degustacji oraz warsztatów edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania wódki i łączenia jej z potrawami.

W jednej z galerii wisi mapa, która pokazuje, jak i gdzie dokładnie na przestrzeni lat była eksportowana polska wódka. Kolejną atrakcją są okulary, dzięki którym można w stanie trzeźwości zobaczyć to, jak zmienia się nasza rzeczywistość po spożyciu alkoholu.  

Wycieczka trwa godzinę. Istnieje też opcja wycieczki w innych językach, m. in. w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Muzeum jest otwarte 7 dni w tygodniu. Wejść do niego mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Na wycieczce w Muzeum Wódki była nasza reporterka Alina Makarczuk:

Przypomnę, że muzeum mieści się przy Placu Konesera 1 w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji, na terenie dawnej  Wytwórni Wódek „Koneser”.

am

Podziel się: