Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowe autobusy gazowe już w przyszłym roku!

Dodano: 2018-06-20 14:13:43
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały dzisiaj umowę na dostawę 80 autobusów napędzanych gazem CNG. Na inwestycji zyska przede wszystkim środowisko.

To największe zakupy autobusów niskoemisyjnych w historii miejskiego przewoźnika. Pojazdy napędzane gazem CNG charakteryzują się przede wszystkim niską emisją zanieczyszczeń ze względu na małą zawartość procentową węgla w paliwie - głównym składnikiem jest metan. Autobusy gazowe będą bardziej komfortowe, cichsze i ogółem lepsze od tych, które napędzane są silnikiem diesla.

Nowe autobusy gazowe będą lepsze dla środowiska, to było dla nas absolutną podstawą przy zamówienia. Są komfortowe, są świetnie wykonane - mówi wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

Przetarg zakładał możliwość zamówienia dodatkowych 30 autobusów gazowych. Spółka najprawdopodobniej z tej możliwości skorzysta i w najbliższym czasie podpisze kolejne porozumienie. Zakład podpisał również umowę z dostawcą gazu - mówi Jan Kuźmiński, prezes MZA.

Miejskie Zakłady Autobusowe do 2020 roku planują posiadać w swoim taborze ponad 300 autobusów bezemisyjnych i niskoemisyjnych, czyli elektrycznych i gazowych. Tym samym miejska spółka stanie się jednym z najbardziej ekologicznych przewoźników w całej Europie.

Dodam jeszcze, że zakup 80 nowych autobusów gazowych to inwestycja o wartości 132 milionów złotych. Na modernizację taboru MZA w ciągu ostatnich dwunastu lat wydało już ponad miliard złotych.

Materiał Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się:

netgraf.pl