Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Loteria fantowa w wilanowskiej szkole. Pomogli poszkodowanym!

Dodano: 2018-06-20 19:30:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Dzisiejsze wydarzenie pod hasłem "Bądźmy Razem" zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego. Głównym celem była zbiórka funduszy dla ich kolegów i koleżanek poszkodowanych w wypadku na Zakopiance.

Od tragicznego wypadku szkolnego autokaru w Tenczynie, o którym pisaliśmy tutaj, minęło prawie dwa tygodnie. Większość uczniów zdążyła już wrócić do swoich domów, jednak w szpitalu przebywają jeszcze nauczycielka języka polskiego oraz jedna uczennica.

Choć nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia poszkodowanych, potrzebne są pieniądze na ich rehabilitację, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Na reakcję ze strony szkoły długo nie trzeba było czekać - dzisiaj pod hasłem "Bądźmy Razem" zbierali dla nich pieniądze.

- Uczniowie naszej szkoły nie mogli przejść obok takiej tragedii obojętnie. Mieli potrzebę, by jakkolwiek pomóc swoim kolegom i koleżankom, poprzez loterię fantową i licytacje chcą zebrać fundusze dla poszkodowanych w wypadku. Podziwiam ich - mówi dyrektorka szkoły, Ewelina Jankowska.

Były konkursy, występy muzyczne, licytacje i animacje ratowników medycznych. Nie zabrakło także tłumu ludzi, który również chciał wesprzeć poszkodowanych. Uczniowie chętnie brali udział w dzisiejszym wydarzeniu i zgodnie stwierdzają, że są dumni ze swojej szkoły, a tego typu akcje są w takich sytuacjach bardzo potrzebne.

Choć były jedynie czymś symbolicznym, na loterii i licytacji można było wygrać przeróżne rzeczy, począwszy od długopisów, smyczy, a skończywszy nawet na bransoletkach czy koszulkach i akcesoriach piłkarskich, podpisanych przez piłkarzy Legii Warszawa.

ms

Podziel się:

netgraf.pl