Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Ganią seniorów" czy walczą z nielegalnym handlem?

Dodano: 2018-06-22 22:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki chce, by Straż Miejska przestała "ganiać seniorów handlujących truskawkami" i skupiła się na patrolowaniu ulic. Jednak nielegalny handel to wciąż problem.

W ramach programu Bezpieczna Warszawa, kandydat na prezydenta Patryk Jaki zaproponował 5 rozwiązań, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo w stolicy. Program zakłada między innymi zmianę priorytetów w funkcjonowaniu straży miejskiej, która według Jakiego zamiast "ganiać seniorów z truskawkami i zakładać blokady na koła, powinna skoncentrować się na patrolowaniu ulic".

- Problem nielegalnego handlu na ulicznych straganach jest jednak nadal żywy, a przepisy obligują strażników, by w takich sytuacjach reagowali, bo łamane jest prawo - mówi Sławomir Smyk, rzecznik Straży Miejskiej.

Kupcy, którzy zezwolenie na handel posiadają, z poczynań straży miejskiej są zadowoleni i jednogłosnie mówią, że ich interwencje są potrzebne.

Warto dodać, że osoby które podejmują się handlu na terenie miasta, mogą popełnić nie tylko wykroczenia związane z brakiem zezwolenia od zarządcy terenu na handel w danym miejscu, ale mogą również popełnić wykroczenie związane z ruchem drogowym, blokując przejście lub przejazd.

W związku z nielegalnym handlem na ulicach Warszawy, Straż Miejska od początku roku wystawiła już ponad 2000 mandatów karnych, zastosowała prawie 700 pouczeń, natomiast towar zarekwirowała ponad 150 razy.

Materiał Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się:

netgraf.pl