Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ruszyły kontrole autokarów na Torwarze!

Dodano: 2018-06-22 18:00:00
fot. pixabay
fot. pixabay

Czy macie pewność, że kierowca autobusu, który jedzie w trasę  z waszymi dziećmi jest trzeźwy i wypoczęty? Jeśli nie - sprawdźcie to na Torwarze.

Jak co roku stołeczni policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego sprawdzają stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierowców, którzy ruszają w podroż z dziećmi. 

- Pobieramy też dokumentację związaną z czasem pracy, żeby sprawdzić czy kierowca jest wypoczęty, czy za dużo nie jechał. Po skończonej kontroli kierowca otrzymuje protokół i może jechać dalej – mówi Krzysztof Garanty z Inspekcji Transportu Drogowego Województwa Mazowieckiego.  

Jeżeli zauważone zostaną jakieś naruszenia ustawy drogowej to inspekcja wszczyna postępowanie administracyjne. Natomiast jeśli są to naruszenia wynikające ze złego stanu technicznego autokaru, to inspektorzy zatrzymują dowód rejestracyjny kierowcy i kierują pojazd na szczegółowe badania.

Mieszkańcy popierają taką formę kontroli:

Można również umówić się na przegląd w godzinach nocnych  dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numer 22 603 77 55. 

Dodam, że poddać się kontroli na Torwarze będzie można do 30 sierpnia.

am

 

Podziel się:

netgraf.pl