Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

(Nie)znani kandydaci na prezydenta. Kojarzycie ich?

Dodano: 2018-06-27 08:21:01
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Justyna Glusman z ruchów miejskich, Krystyna Krzekotowska ze Światowego Kongresu Polaków i Andrzej Celiński z SLD. To już oficjalni kandydaci na prezydenta miasta. 

Kampania wyborcza oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła, ale warszawiacy już zaczynają się zastanawiać na kogo zagłosują w nadchodzących wyborach samorządowych. Kandydatów na prezydenta miasta nie brakuje, dlatego sprawdziliśmy, czy mieszkańcy zdają sobie sprawę z istnienia tych, którzy w mediach pojawiają się sporadycznie. 

(fot. facebook)

Andrzej Celiński swoją kandydaturę w wyborach ogłosił w zeszłym tygodniu. Był działaczem opozycji demokratycznej w czasach PRL, a następnie sprawował funkcję ministra kultury w rządzie Leszka Millera. Nasz reporter Mateusz Stępień sprawdził, czy polityk jest rozpoznawalny wśród warszawiaków.

(fot. facebook)

Koalicja ruchów miejskich do wyborów wystawiła również własną kandydatkę. Justyna Glusman jest doktorem nauk ekonomicznych, a od 2008 roku prężnie działa w stowarzyszeniu Ochocianie. Czy warszawiacy znają jej nazwisko?

(fot. facebook)

Kandydatura Krystyny Krzekotowskiej została potwierdzona już w lutym, startuje z ramienia Światowego Kongresu Polaków. Jest doktorem nauk prawnych, pracuje także jako wykładowca.

Nasze "testy" pokazują, że przed niektórymi kandydatami jeszcze sporo pracy, a czas jest, bo wybory samorządowe odbedą się na przełomie października i listopada.

ms

Podziel się:

netgraf.pl