Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Pozostawiony bagaż, czyli odwieczny problem w metrze

Dodano: 2018-06-27 12:03:34
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Ewakuacje w metrze zarządzane są średnio dwa razy w tygodniu. Wiąże się to z utrudnieniami w kursowaniu pociągów metra, a wszystkiemu winny jest pozostawiony przez pasażera bagaż. Gdzie szukać rozwiązania tego problemu?

Bezpańskie bagaże to prawdziwa zmora dla warszawskiego metra. Zawsze wtedy, gdy na peronie pasażer zostawi swój plecak czy walizkę, wymagana jest interwencja policji. Ta z kolei przed zbadaniem podejrzanego obiektu, najpierw musi zarządzić ewakuację. Wiąże się to z utrudnieniami w kursowaniu pociągów, ruch dla pasażerów może być zamknięty nawet do 60 minut.

Jak mówi Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego, takie ewakuacje są konieczne i podkreśla, że zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom jest kwestią priorytetową. Tym bardziej, że na jednej stacji w godzinach szczytu może znajdować się nawet do 3 tysięcy pasażerów jednocześnie. Jak zatem rozwiązać problem nagminnie porzucanych bagaży?

- Chcemy uczulić pasażerów na to, żeby zwracali uwagę na pozostawiane bagaże i reagowali od razu, gdy zauważą, że ktoś nieświadomie porzuca swój plecak czy walizkę. Taka interwencja pasażerka może sprawić, że tych utrudnień związanych z ewakuacjami będzie mniej - mówi Paweł Siedlecki.

Paweł Siedlecki przyznał także, że do tej pory w pozostawionych bagażach ani razu nie znaleziono niebezpiecznych materiałów. Mieszkańcom doskwierają utrudnienia w kursowaniu metra z powodu kolejnych ewakuacji, ale mówią jasno - takie akcje są potrzebne, a na zimne lepiej dmuchać.

Dodam tylko, że utrudnienia występują najczęściej na odcinku bielańskim na trasie Młociny-Stare Bielany.

Materiał naszego reportera, Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się:

netgraf.pl