Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Mieszkanie za 1400 złotych? "To będzie prawdziwa rewolucja"

Dodano: 2018-07-12 06:18:10
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Koniec z cenami z kosmosu – mówi kandydat Jan Śpiewak i zapowiada: "Wybudujemy 50 tys. mieszkań". 

50 tys. tanich mieszkań, niskie rachunki za gaz i energię - to główne  założenia programu  mieszkaniowego dla Warszawy, który zamierza wdrożyć Jan Śpiewak, jeśli wygra w jesiennych wyborach samorządowych. 

Komitet „Wygra Warszawa”, który tworzą Inicjatywa Polska, Partia Razem, Zieloni i Wolne Miasto Warszawa, zaprezentował program mieszkaniowy ułatwiający życie młodzieży w stolicy.

 - Koniec z cenami z kosmosu! Teraz warszawiacy zadłużają się w bankach i wydają większą część pensji na wynajem mieszkania, na które ich nie stać. Tanie mieszkania pod wynajem oferowane przez miasto to będzie prawdziwa rewolucja – mówi Jan Śpiewak, aktywista i kandydat na prezydenta miasta.

W ramach tego programu, w Warszawie miałoby powstać 50 tys. mieszkań pod wynajem, a średnia cena najmu wyniesie 1400 zł za 48 m kw.

- Ten program poprawi standard życia mieszkańców i jakość samych mieszkań. Będzie sfinansowany ze środków europejskich, funduszu dopłat Banku Gospodarowania Krajowego oraz budżetu miasta – mówi Konrad Wiślicz-Węgorowski z Razem.

Dagmara Misztela (Zieloni) dodaje z kolei, że nowe lokale będą wygodniejsze i dostępniejsze dla osób z ograniczoną mobilnością. Znajdą się w nich wielkie windy niezbędne zarówno dla mam z wózkami, jak też dla osób z niepełnosprawnością.

Program jest adresowany do par, młodych rodzin i studentów. Pierwszy taki budynek miałby powstać przy ulicy Lubelskiej w okolicach Dworca Wschodniego. Kolejne lokalizacje będą wybrane podczas konsultacji społecznych oraz w trakcie rozmów z urbanistami i architektami.

Oszacowany przez aktywistów koszt programu "#mieszkanie1400" wynosi 5 mld zł.

am

Podziel się: