Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zoo: wybieg dla niedźwiedzi to nie żarty!

Dodano: 2018-07-12 10:10:40
fot. pixabay
fot. pixabay

Skrajną głupotą stołeczne Zoo nazywa ostatni incydent, w którym do wybiegu dla niedźwiedzi wpadł mężczyzna. Niestety, takich sytuacji nie brakuje. 

 

 

W czasie wakacji Warszawski Ogród Zoologiczny wyjątkowo kusi zwiedzających. Czasami dochodzi jednak do sytuacji, kiedy zachowanie zwiedzających przekracza wszelkie granice. Po weekendowej kąpieli jednego z gości Zoo w basenie niedzwiedzi, dyrekcja ogrodu prosi o rozsądek i przypomina o istnieniu zasad bezpieczeństwa, które mogą nas uchronić przed takimi sytuacjami w przyszłości.

Przypomnijmy - w sobotę 32-letni mężczyzna przeskoczył barierkę bezpieczeństwa i znalazł się na wybiegu dla niedźwiedzi. Był pijany i robił sobie selfie. Niedźwiedź szybko zainteresował się nowym obiektem w terenie i ugryzł gościa w rękę. Mężczyzna po interwencji straży pożarnej trafił do szpitala.

5 zasad bezpieczeństwa

Dość popularną od lat zasadą jest zakaz karmienia zwierząt - bo ilość jedzenia im podawanego regulowana jest przez pracowników.

Nie wolno zbliżać się do zwierząt i przekraczać wyznaczonych barier.

Nie wolno drażnić i szkodzić zwierzętom.

Nie wolno zabierać zwierząt do domu.

Zakazane też jest robienie zdjęć z lampą błyskową, jak również robienie sobie selfie na wybiegach.

Agnieszka Czujkowska z warszawskiego ogrodu przestrzega też przed sadzaniem dzieci na murki czy płoty wokół wybiegów i podkreśla, że polarne niedźwiedzie są najbardziej niebezpieczne.

 - Pamiętajmy też o tym, że w Zoo zwierzęta chcą też mieć trochę prywatności. Jeżeli nie widać zwierzęcia na wybiegu to nie znaczy, że powinniśmy forsować żywopłot aby zobaczyć, co się dzieje na wybiegu – mówi Agnieszka Czujkowska.

Jak mówią pracownicy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego – jesteśmy w Zoo tylko gośćmi. Przychodzimy do zwierząt, które tam mieszkają, jedzą i rozmnażają się. Rzucając monety do basenów, dokarmiając i drażniąc zwierzaków narażamy je na stres - dlatego właśnie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest tak ważne.

am

 

Podziel się: