Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Powstaną Ogrody Polsko-Niemieckie. "To symbol przyjaźni naszych narodów"

Dodano: 2018-07-18 20:21:14
fot. Ola Grochowska
fot. Ola Grochowska

Projekt zostanie zrealizowany w ramach rewitalizacji zieleni w Parku Skaryszewskim. Ma na celu stworzenie przyjaznego miejsca wśród zieleni, które zwiedzającym da możliwość wytchnienia i wyciszenia się. 

Realizacja tego projektu to wspólny pomysł miasta stołecznego Warszawy oraz Ambasady Niemiec. Koncepcja stworzenia Ogrodów Polsko-Niemieckich powstała już w 2016 roku przy okazji świętowania 25 rocznicy podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Polską a Niemcami.

Ogrody mają być symbolem przyjaźni, która łączy nasze kraje - mówi Fried Nielsen, kierownik Wydziału Kultury Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. 

Poza tym, ogrody mają kierować uwagę odbiorców na kontakt z naturą, na faunę i florę tego miejsca, a także kształtować wyobrażenie na temat kultury ogrodowej Polski i Niemiec. Fried Nielsen zapewnia, że warszawiacy będą mieli w tym miejscu okazję do odetchnięcia od miejskiego zgiełku.

Ogrody Polsko-Niemieckie mają powstać do końca czerwca przyszłego roku. Będą zlokalizowane między północnym brzegiem jeziorka Kamionkowskiego, a aleją Emila Wedla do końca czerwca 2019 roku. Ich łączna powierzchnia będzie wynosić 2 hektary.

ms

Podziel się:

netgraf.pl