Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

W walce ze stresem pomogą... rośliny

Dodano: 2018-07-20 10:10:10
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Rośliny mogą nas odstresować - twierdzą naukowcy z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Do tego pomagają w walce ze smogiem.

Czynnikiem, który pomaga zapomnieć o stresie jest zielony kolor łodygi, liści bądź kwiatów. Rośliny potrafią wprawić nas w lepszy nastrój poprzez dobre wkomponowanie się w styl mieszkaniu.

Nie tylko kwiaty, ale również rośliny doniczkowe stają się coraz bardziej popularne w stolicy. Warszawiacy w swoich mieszkaniach najczęściej hodują paprocie bądź storczyki z rodzaju falenopsis, bo ich utrzymanie nie jest skomplikowane.

- Teraz bardzo modne jest posiadanie storczyków, które ostatnio bardzo rozpowszechniły się w warszawskich mieszkaniach - mówi dr Dariusz Sochacki z SGGW. 

Ważnym elementem jest też zapach, który wydzielają rośliny. Delikatne i subtelne zapachy są jak najbadziej wskazane.

- Są również pewne gatunki roślin, które mimo intensywnego zapachu mogą się znaleźć w mieszkaniach. Głównie to odmiany lilii orientalnych – podkreśla Sochacki.

Rośliny mogą również spełniać rolę oczyszczania powietrza z pyłków bądź kurzu. Dodatkowo można stworzyć kompozycję roślin o różnych rozmiarach i dzięki nim skutecznie zagłuszać hałas dobiegający z ulicy.

 

 

 

MG

Podziel się:

netgraf.pl