Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Przedszkolaki trafią do... centrum handlowego! "Przeżywamy baby boom"

Dodano: 2018-08-09 09:02:22
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Przedszkola w Warszawie pękają w szwach, bo miejsc dla trzylatków ciągle brakuje. Dlatego też władze Wilanowa postanowiły stworzyć oddział przedszkola... w centrum handlowym przy placu Vogla. Dzieci trafią tam w przyszłym roku.

To nie pierwszy raz, kiedy trzylatki zamiast do przedszkola będą musiały trafić w zupełnie inne miejsce. Chociażby w czerwcu zapadła decyzja o powstaniu filii przedszkoli w dwóch podstawówkach na Żoliborzu, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Wilanów również boryka się z problemem braku miejsc w przedszkolach. Władze dzielnicy zareagowały i podjęły decyzję o tym, że w centrum handlowym przy placu Vogla powstanie oddział zamiejscowy Przedszkola nr 416, który pomieści setkę dzieci. Aktualnie trwają prace projektowo-aranżacyjne, dopełniane są także wszelkie formalności. Jak zapewnia Elwira Wiechecka, rzecznik dzielnicy, dzieciom w tym miejscu nie będzie brakować niczego.

- Dzieci będą miały tam takie same warunki jak w każdym innym przedszkolu. To jest nowoczesne centrum handlowe, przestrzeń będzie można fajnie zaaranżować - mówi Elwira Wiechecka.

Problem z Wilanowem jest taki, że dzielnica na dobrą sprawę nie ma swoich gruntów, bo większość z nich należy do prywatnych inwestorów. Zarząd dzielnicy podkreśla, że ciągle podejmują próby negocjacji z przedsiębiorcami i właścicielami gruntów, jednak są one wyjątkowo trudne i kosztowne.

Elwira Wiechecka dodaje także, że rodzice dzieci w związku z oddziałem w centrum handlowym nie narzekają, a są nawet zadowoleni.

- Dla wielu rodziców ogromną zaletą tego planowanego oddziału jest to, że jest to Wilanów, że nie muszą swoich dzieci nigdzie indziej wozić. Dzielnica bardzo mocno się rozwija, przeżywamy baby boom już od wielu lat - dodaje Elwira Wiechecka.

Warto również dodać, że przedszkolny oddział zamiejscowy to nie nowość w Wilanowie. Podobna filia działa już przy parafii pod wezwaniem św. Antoniego Marii Zacciarii na ul. Sobieskiego 15.

Materiał Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się:

netgraf.pl