Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Protestowali przeciwko upolitycznieniu policji

Dodano: 2018-08-10 06:02:40

Warszawski Strajk Kobiet przeszedł ulicami Warszawy. Tym razem na celowniku protestujących byli policjanci.

Zebrani pod Pałacem Mostowskich, gdzie znajduje się Komenda Stołeczna Policji, przyszli wyrazić swoje niezadowolenie ze zmian jakie następują w policji.

Jak podkreśla Elżbieta Podleśna z WSK, obywatele nie mogą czuć się bezpiecznie nawet w towarzystwie policji, która coraz częściej na odgórne polecenia przełożonych dopuszcza się ataków na zwykłych obywateli. Tak było chociażby podczas manifestacji ONR, gdy uczestnicy kontrmanifestacji zostali otoczeni przez narodowców, a policja pozostała bierna i nie pomogła bezbronnym manifestantom.

Podczas marszu przemawiało wiele osób, nie tylko z WSK, ale również m.in. z Komitetu Obrony Demokracji oraz z ruchu społecznego Obywatele RP. Padały takie hasła jak: „Stop przemocy policyjnej!”, „Ślubowałeś narodowi, a nie Jojo i Jarkowi!”, czy „Szanuj prawo policjancie, zamiast myśleć o awansie!”


Marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na ul. Rakowieckiej, pod siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie urzęduje minister Joachim Brudziński.

az

Podziel się:

netgraf.pl