Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Tak dbają o drogi. Ciężarówka drogowców mocno przeciążona!

Dodano: 2018-08-10 14:08:55
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Podczas ważenia pojazdów w al. Krakowskiej policja zatrzymała przeciążoną ciężarówkę miejskiej jednostki, która za zadanie ma... dbać o stan dróg.

Zarząd Dróg Miejskich chwali się kolejnymi wagami do sprawdzania masy ciężarówek. Jedna z nich pojawiła się niedawno na Odolanach. Zadanie jest prosto - pojazd wjeżdża na wagą, a policja i drogowcy sprawdzają masę całkowitą pojazdów. Jeśli jest za duża, sypią się mandaty. Przeciążone pojazdy niszczą asfalt i przyczyniają się do szybszej degradacji dróg.

Takie ważenie odbywało się także dziś w al. Krakowskiej, gdzie również znajduje się stanowisko kontrolne. Na info@radiokolor.pl dostaliśmy zgłoszenie od słuchacza, że ważony pojazd należy do miejskiej jednostki. Co więcej, był to pojazd Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg, a więc jednostki, która - jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za stan dróg w Warszawie.

Na miejsce pojechała reporterka Radia Kolor Agnieszka Patyk. Jak przekazał nam Aleksander Zapalski - kontroler ZDM, po zważeniu okazało się, że przeciążona masa całkowita to 2 tony i 300 kilogramów. 

- Prowadzimy czynności zmierzające do ukarania przewoźnika drogowego - mówi Zapalski.

O szczegóły zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Miejskich. Czekamy na odpowiedź.

W przypadku naruszenia dopuszczalnych norm na przewoźnika może zostać nałożona kara pieniężna. Może ją nałożyć policja, ITD lub zarządca drogi, czyli ZDM. Kary wahają się od 500 zł do nawet 15 tys. zł.

fot. Radio Kolor

łj

Podziel się: