Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Punkt „Ochota na kota” już otwarty!

Dodano: 2018-08-13 16:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Na Ochocie otwarto filię schroniska „Na Paluchu”, gdzie zamieszka kilkanaście kotów do adopcji. Mieszkańcy mogą podglądać czworonogów zza witryny lokalu, a później zgłosić „ochotę na kota”, czyli przygarnąć jednego z nich do swojego domu.

Schronisko „Na Paluchu” otworzyło filię na warszawskiej Ochocie. Wzorem do powstania modelowego „kociego mieszkania” były istniejące już punkty adaptacyjne, zlokalizowane m.in. w Nowym Jorku i Londynie.

Nowy lokal przy Grójeckiej zaaranżowano tak, aby zaspokajał jak najwięcej kocich potrzeb. Pokoje dla czworonogów przypominają typowe pokoje mieszkaniowe. Wyposażone są w drapaki, kryjówki i półeczki. Są tam nawet kanapa i stół. Dzięki temu koty szybciej się przyzwyczają do życia w komfortowych warunkach.

- Obecnie przebywa tam 5 kociaków, do końca miesiąca będzie ich kilkanaście. Jest to modelowe „kocie mieszkanie”, które będzie inspiracją dla przyszłych właścicieli. Kotki są wysterylizowane i bardzo  kontaktowe – mówi Katarzyna Okuń, pracowniczka schroniska „Na Paluchu”.   

Wkrótce schronisko uruchomi relację na żywo z „Ochoty na kota”, która sprawi, że potencjalni właściciele przez całą dobę będą mogli monitorować życie i zachowanie wybranego pupila.

Rocznie do schroniska „Na Paluchu” trafia 1400 kotów. Schronisko sprawuje obecnie opiekę nad zwierzętami zagubionymi i bezdomnymi , które zostały znalezione na terenie  Warszawy, gminy Piaseczno i Góry Kalwarii.  

- Lokal „Ochota na kota” zachęci warszawiaków do adopcji. To jest pokazowe mieszkanie. Chcemy pokazać , jak można żyć razem z kotem pod jednym dachem, w jednym pokoju – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska „Na Paluchu”.

Lokal znajduje się przy ul. Grójeckiej 79.

Koty można też "podglądać" na żywo w internecie:

 

Podziel się:

netgraf.pl