Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Jan Śpiewak: Wiemy, co kryje Patryk Jaki!

Dodano: 2018-08-20 14:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Układ reprywatyzacyjny wchodzi do Sądu Najwyższego? Kandydat na prezydenta miasta Jan Śpiewak po raz kolejny odsłania kulisy afery reprywatyzacyjnej. Tym razem wysuwa zarzuty wobec kandydata do SN i innych przedstawicielach partii PiS.

Minęły 34 dni odkąd Porozumienie Wygra Warszawa z Janem Śpiewakiem na czele, wezwało Patryka Jakiego do natychmiastowego zajęcia się sprawą udziału radnych PiS w aferze reprywatyzacyjnej.

Jan Śpiewak przedstawił zarzuty wobec Jerzego Szaniawskiego – kandydata do Sądu Najwyższego.

- Jerzy Szaniawski przejmuje nie tylko kamienicę przy ul. Stępińskiej, ale bierze udział w innych postępowaniach reprywatyzacyjnych. Na przykład ulica Żurawia 41. Tam trwało śledztwo policji w sprawie fałszowania dokumentów dotyczących tego adresu. Syn Jerzego Szaniawskiego, Paweł Szaniawski,  został zatrzymany w 2015 roku za korupcję. Gdy PiS przyjął władzę sprawa została umorzona - mówi Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy.

Decyzja w sprawie ulicy Stępińskiej była wydana z rażącym naruszeniem prawa i jest do unieważnienia w trzy sekundy przez Patryka Jakiego – dodał Śpiewak.

Jan Śpiewak przedstawił również dokumenty, m.in. decyzję prezydenta m.st. Warszawy z 2009 roku o zwrocie nieruchomości przy Stępińskiej 17.  Dziś wystosował wniosek do komisji Jakiego o zbadanie zgodności z prawem tej decyzji.  

- Patryk Jaki musi to zrobić przed wyborami. Mijają 34 dni, gdy nie wzywa ich przed komisję do spraw reprywatyzacji. Nie ma na to naszej zgody –mówi Jan Śpiewak.

Porozumienie Wygra Warszawa wciąż żąda od Patryka Jakiego wezwania przed komisję Mariusza Kamińskiego (PiS), koordynatora Służb Specjalnych i jego zastępcę Macieja Wąsika(PiS).

SPROSTOWANIE

W orginalnej wersji tekstu, zawarliśmy nieprecyzyjnie sformułowane zdanie: "Na tej liście jest m.in. Jerzy Szaniawski – kandydat do Sądu Najwyższego, który brał udział w nielegalnym przejęciu kamienicy przy ulicy Stępińskiej 17 na Mokotowie". W tym miejscu przepraszamy mecenasa Jerzego Szaniawskiego, którego imię zostało na naszym portalu przedstawione w niekorzystnym i nieprawdziwym świetle. 

wideo: x-news

am

Podziel się: