Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rafał Trzaskowski obiecuje tramwaje na Odolany i Zielony Ursynów

Dodano: 2018-08-28 19:20:47
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiada program rozbudowy linii tramwajowych w Warszawie. „Będzie łączyć się w krwiobieg ze stacjami metra oraz SKM”.

 

Kandydaci walczący o fotel prezydenta miasta są na etapie prezentacji pomysłów związanych z polepszeniem komunikacji miejskiej. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, zapowiada wdrożenie nowego systemu komunikacji, który zmniejszy korki w stolicy i sprawi, że odległe dzielnice będą lepiej skomunikowane z centrum miasta.

Tramwaje na Wschodnią i Zieloną Białołękę, przedłużenie linii tramwajowej na Gocław i połączenie węzła Wilanowska ze Służewcem, czyli z tzw. „Mordorem” - to tylko część propozycji Rafała Trzaskowskiego.

- To jest najbardziej ambitny plan rozbudowy linii tramwajowych w Warszawie. Szacujemy jego koszty na ponad 1,5 mld zł – mówi Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

W programie rozbudowy linii tramwajowych są też m.in.: linia z Dworca Wschodniego na Targówek Przemysłowy (z możliwością przedłużenia do Ząbek), tramwajowa obwodnica Pragi - od ul. Św. Wincentego do Ronda Wiatraczna - łącząca Bródno i Grochów, linia na Zielony Ursynów, od pętli Wyścigi, wzdłuż ul. Puławskiej do granic miasta, z możliwością przedłużenia trasy na terenie gminy Piaseczno, czy linia na Odolany.

W kolejnym etapie kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski przedstawi ostateczny plan rozwiązania problemów komunikacyjnych w stolicy, żeby cały system stanowił "krwiobieg miasta", w którym zostaną uwzględnione parkingi i ścieżki rowerowe. 

Przypomnijmy, że główny rywal Rafała Trzaskowskiego - Patryk Jaki, zapowiada budowę dwóch nowych linii metra. Według niego III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, a IV linia z Marysina Wawerskiego do Ursusa.

am

Podziel się:

netgraf.pl