Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Walczą o buspas na Puławskiej. Jest petycja

Dodano: 2017-04-12 11:54:19
fot. zmienmyto.pl
fot. zmienmyto.pl
Buspas na Puławskiej miałby zapewnić szybszy dojazd komunikacją miejską do stolicy i tym samym zachęcić kierowców do wybierania autobusów. Na razie jednak miasto odkłada decyzję w tej sprawie.
Kilka tygodni temu stołeczny ratusz ogłosił plany wielkij modernizacji Puławskiej.
Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Pojawi się też znacznie więcej zieleni. Jednym słowem - ulica zmieni się nie do poznania. Jest jednak jedno "ale". Mimo wcześniejszych obietnic, miasto wycofało się z planu stworzenia buspasów. Powód ten co zawsze, czyli brak pieniędzy.

Tyle, że środki były, ale miasto zdecydowało się przeznaczyć je na inny cel.

– W grudniu 2015 r. Rada Warszawy zdecydowała o rezygnacji z buspasa, a środki zostały przesunięte na przedłużenie ul. Woronicza – mówił niedawno Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Poza tym, urzędnicy chcą czekać z buspasem do budowy tzw. Puławskiej-bis, która połączy Tarczyn z Południową Obwodnicy Warszawy. Jednak mieszkańcy czekać nie zamierzają. W internecie pojawiła się petycja w sprawie wytyczenia pasów dla autobusów na Puławskiej. Jej autorzy przekonują, że dzięki temu pojazdy nie będą stać w korkach, co zachęci warszawiaków do porzucenia samochodów na rzcz komunikacji miejskiej.

- Jednym z lepszych sposobów na ograniczenie emisji zanieczyszczeń z transportu drogowego jest uprzywilejowanie komunikacji miejskiej, tak by autobusy nie stały w korkach tworzonych przez samochody osobowe - przekonują autorzy petycji.

Dodają, że buspas na ulicy Puławskiej można wyznaczyć już teraz, bez dodatkowych prac budowlanych, przeznaczając na ten cel jeden z trzech pasów ruchu. Czy stołeczny ratusz zmieni zdanie? Przekonamy się w najbliższym czasie. Petycja ma trafić do 
urzędu miasta. Znajdziecie ją tutaj.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl