Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rafał Trzaskowski: zlikwidujemy kolejki w przychodniach

Dodano: 2018-09-13 16:30:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta zapowiedział dopłaty do wizyt u specjalistów w przynajmniej jednej przychodni w każdej ze stołecznych dzielnic. „Miasto może na to przeznaczyć 7 mln zł”.

Rafał Trzaskowski zapowiedział już, że jeśli wygra w październikowych wyborach, to będzie kontynuować program in vitro i dofinansuje szczepienia. Dziś przedstawił kolejną propozycję w ramach pakietu „Zdrowa Warszawa”, dzięki której powinno dojść do zmniejszenia kolejek w przychodniach.

- Zobowiązujemy się do tego, żeby rozpocząć program, w którym miasto będzie dopłacało do wizyt u specjalistów w co najmniej dwudziestu warszawskich przychodniach – mówi Rafał Trzaskowski.

Ten pomysł programowy będzie dotyczył wizyt u kardiologów, okulistów, alergologów i ortopedów. Według kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, miasto potrafi sfinansować blisko 60 tysięcy dodatkowych dyżurów, co zmniejszy kolejki w lokalnej służbie zdrowia.

- Chcemy, żeby co najmniej w jednej dzielnicowej przychodni były dodatkowe dyżury lekarskie, za które zapłaci miasto – mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta zaznacza, że to pomysł na program pilotażowy. Co znaczy, że w razie potrzeby miasto będzie mogło zwiększyć skale realizacji tego projektu.

- To jest unikalny pomysł. Mam nadzieję, że samorządy też pójdą tą drogą. To na pewno nie jest problem tylko Warszawy, ale Warszawa, do której przyjeżdża bardzo dużo osób spoza naszego miasta, najbardziej to odczuwa – mówi Ewa Malinowska-Grupińska.

Rafał Trzaskowski, jeśli wygra w wyborach, planuje na to przeznaczyć 7 mln złotych. Jego kontrkandydat Patryk Jaki chce z kolei wprowadzić 24h dyżur pediatryczny, powołać lekarza miasta oraz rozpocząć walkę z depresją i otyłością w Warszawie.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się już 21 października.

 

am

Podziel się:

netgraf.pl