Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Patryk Jaki rozwiąże komisję weryfikacyjną?

Dodano: 2018-09-14 16:40:52

Dwie nowe linie metra, budowa „Dzielnicy przyszłości” to nie wszystkie plany kandydata. Kolejny pomysł dotyczy rozwiązania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Trwa kampania wyborcza, a kandydaci tradycyjnie zapowiadają zmiany m.in. w służbie zdrowia, w komunikacji miejskiej i w przestrzeni miejskiej. Dziś Patryk Jaki programowo rozszerzył swoją wizję Warszawy.

 

Dwie nowe linie metra

Budowa dwóch nowych linii metra to jest kwestia dwóch kadencji – wyliczył Patryk Jaki.

- Budowa metra nie przekracza możliwości finansowych Warszawy. To jest koszt 1,5 mld złotych rocznie. Dziś Warszawa nie wykorzystuje miliarda z budżetu miasta – mówi kandydat.

 

Dzielnica Przyszłości

„Nowe Płuca Warszawy”, tzw. smart city – to ostatni głośny punkt programu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na zagospodarowanie terenów wzdłuż Wisły. 19. dzielnica Warszawy w wizji Patryka Jakiego zostanie centrum młodego przedsiębiorcy.

Według kandydata innowacyjność tej dzielnicy będzie polegała na tym, że miasto wesprze młodych biznesmenów pomocą finansową i stworzy specjalny inkubator dla startupów.

 - Nie bójmy się odważnych wizji! Mamy doświadczenia z miast, które tworzą takie przestrzeni. Wystarczy, że miasto proponuje tereny. Biznes potrzebuje miejsc, gdzie mogą działać przedsiębiorstwa – mówi Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiada też, że w 19. dzielnicy miasta pojawi się też Instytut Promocji Zagranicznej Startupów.

Projekt Patryka Jakiego jednak nie jest jeszcze gotowy, bo sztab kandydata wciąż go nie opublikował, a Patryk Jaki nie przedstawił konkretnych środków potrzebnych do realizacji tej obietnicy wyborczej.

Rozwiązanie komisji weryfikacyjnej

Patryk Jaki zapowiedział także rozwiązanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, której jest przewodniczącym, jeżeli zostanie prezydentem Warszawy. Poinformował o tym dziś, kiedy był pytany przez dziennikarzy o los komisji, której członkowie startują w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości. "Jedynką" PiS-u w okręgu nr 2, który obejmuje Pragę Południe i Rembertów jest wiceszef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta.

- Jeżeli zostanę prezydentem m.st. Warszawy to komisja weryfikacyjna zostanie rozwiązana. Ponieważ została powołana, bo miasto wspiera mafię reprywatyzacyjną. Kiedy ratusz się zmieni to komisja już nie będzie potrzebna - twierdzi Patryk Jaki.

 

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października.

 am

Podziel się: