Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rzemieślnicza Strona Wisły. „Prawdziwy renesans”

Dodano: 2018-09-19 17:00:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Historia unikatowych zawodów, filmy, rurki z bitą śmietaną i ręcznie robiona biżuteria. Rusza trzecia edycja targów na Pradze, a organizatorzy zapraszają wystawców, którzy chcą pokazać swoje dzieła rzemieślnicze.

Warszawiacy po raz kolejny będą mogli spotkać przedstawicieli unikatowych zawodów. Zrewitalizowany obszar na prawym brzegu Wisły jest zagłębiem rzemieślniczym, gdzie całe pokolenia mieszkańców tworzyły w pracowniach swoje dzieła.

Krawiec, drukarz, cukiernik, stolarz czy szewc – to są właśnie te zawody, o których będzie można się dowiedzieć więcej podczas targów. Zaprezentowane zostaną też filmy z pracowni rzemieślniczych.

- To są osoby wyjątkowe, które się zajmują unikatowymi zawodami. Staramy się szukać osoby, które są związane lokalnie z dzielnicą – mówi Magdalena Stemplewska z Centrum Kreatywności przy Targowej.

Wśród wystawców zagości m.in. Konstanty Pietrzykowski, syn lokalnego felczera, który od 50 lat wypieka słynne rurki z bitą śmietaną, których receptę opracował jeszcze przed wojną.

Organizatorzy targów mówią, że w ostatnich latach rzemiosło przechodzi renesans i obecnie panuje moda na unikalne wytwory.

- Przygotowaliśmy również atrakcję dla dzieci. Będzie można własnoręcznie zabawki z materiałów recyklingowych – mówi Magdalena Stemplewska.

Są jeszcze miejsca, więc wszyscy chętni mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dla wystawców tu.

Targi rzemieślnicze przy ul. Podskarbińskiej 2 ruszają 7 października o godz. 12.00.

Podziel się:

netgraf.pl