Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"100imyPodKamienicą"? Trzaskowski odpowiada Jakiemu

Dodano: 2018-09-19 19:00:00
fot. Twitter (Patryk Jaki)
fot. Twitter (Patryk Jaki)

Rafał Trzaskowski skomentował teledysk rapera wspierającego Patryka Jakiego. Piosenka z wrocławskim blokowiskiem w tle, jest oficjalnym hymnem kampanii kandydata Zjednoczonej Prawicy.

 

 

„Stałem pod blokiem, jestem jaki jestem” - to utwór, który został piosenką wyborczą Patryka Jakiego. Autor piosenki Raper Piotr Szot o pseudonimie HCR inspirował się działalnością wiceministra sprawiedliwości, który w ramach swojej akcji #100imyPodBlokiem spotykał się z mieszkańcami na osiedlach.

W tekście pojawiają się m.in. słowa „to był świat najpiękniejszych lotów, ja nie wstydzę się tych bloków”, ale też pojawił się widok na ulice i bloki - tyle że... wrocławskie. Autor hymnu wytłumaczył już w mediach, że pochodzi z Wrocławia i śpiewał o miejscu swego dzieciństwa. Scena z udziałem Patryka Jakiego z kolei była nagrana na Ursynowie.

Teledysk wywołał burzę w serwisach społecznościowych. Komentowali go aktywiści i politycy. Rafał Trzaskowski, główny rywal Patryka Jakiego, klip już widział.

- Widziałem ten teledysk. Dobry rap jest zawsze dobry. Szkoda tylko, że Patryk Jaki ma nie najlepszych doradców, bo chyba lepiej by było, gdyby ten klip był kręcony w Warszawie – mówi Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta.

Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że niektóre fragmenty piosenki są mu bliskie. Chodzi o bloki pod którymi stał Patryk Jaki. W przypadku Trzaskowskiego są to kamienice na Nowym Świecie, pod którymi stał i gdzie spędził dzieciństwo.

- Patryk Jaki sam mówił o tym, że stał pod blokiem. Ja mówiłem, że stałem pod kamienicą w latach 70-80-tych. Wszyscy staliśmy pod blokiem i kamienicą, więc tutaj paradoksalnie nie wiele nas różni – mówi Rafał Traskowski. 

am

Podziel się:

netgraf.pl