Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Włączyli fotoradary! "Na rzecz poprawy bezpieczeństwa"

Dodano: 2017-04-14 12:23:29
fot. Google maps
fot. Google maps
I stało się. Po wielu tygodniach zapowiedzi fotoradary na dobre wróciły na stołeczne ulice. Urządzenia zostały włączone o 9.30.
W wyniku grudniowej umowy miasta z Generalnym Inspektoratem Transportu Drogowego, fotoradary trafiły w ręce GITD. Wcześniej dysponowała nimi Straż Miejska. Oficjalnie miały wrócić po roku przerwy w styczniu, ale dostosowanie urządzeń do systemu zajęło kilka miesięcy. 

Większość urządzeń uruchomiono dzisiaj, o czym poinformowano na krótkim briefingu prasowym.

- Mam dla państwa dobrą wiadomość, fotoradary zostały uruchomione o godz. 9.30 na rzecz poprawy bezpieczeństwa - ogłosił w piątek Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

W sumie włączono 20 fotoradarów: cztery na skrzyżowaniu Sobieskiego i Witosa, trzy na skrzyżowaniu Zamienieckiej z Ostrobramską i Fieldorfa, po dwa na skrzyżowaniu alei Krakowskiej i ulicy 17 stycznia, Grójeckiej i Dickensa, a także na Modlińskiej.

Po jednym fotoradarze uruchomiono też na ulicy Radzymińskiej, na moście Gdańskim, ul. Armii Krajowej 60, alei KEN 105, na Trakcie Brzeskim przy Objazdowej i na skrzyżowaniu Niepodległości z Batorego.

W najbliższym czasie mają zostać jeszcze włączone dwa fotoradary - przy Przyczółkowej, a także na Wisłostradzie przy Karowej. Miasto zapewnia, że powrót fotoradarów ma poprawić bezpieczeństwo. 
 
łj

Podziel się: