Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Komenda Stołeczna: jeden dzień i 18 pijanych kierowców

Dodano: 2017-04-14 16:36:11
fot. Policja
fot. Policja
Na drogach coraz większy ruch i coraz więcej przedświątecznych kontroli policji. Tylko w Wieli Czwartek funkcjonariusze w Warszawie i okolicach zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców.
Najwięcej, bo aż pięciu pijanych kierowców zatrzymano na drogach powiatu piaseczyńskiego. Rekordzistą okazał się kierujący skuterem w miejscowości Łazy.

- Kierujący skuterem najpierw spowodował kolizję, następnie wpadł do rowu, a na koniec próbował zbiec. 58- latek miał niemal 3 promile, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi - mówi Radiu Kolor Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej.

To nie koniec. Funkcjonariusze zatrzymali w Wielki Czwartek jeszcze 17 innych pijanych kierowców. Mieszkaniec Wólki Kosowskiej miał niemal promil alkoholu w organizmie. Kierowca w Zalesiu Górnym wydmuchał 2 promile - podobnie jak 44-latek ze Stefanowa.

Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili już prawa jazdy, zostaną im również przedstawione zarzuty karne za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Od kilku dni w związki ze świętami policja prowadzi wzmożone kontrole. Sprawdzany jest nie tylko stan trzeźwości, ale też prędkość, czy sposób przewożenia dzieci.
 
łj

Podziel się: