Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Święta na Placu Grzybowskim. Pomalowali dwumetrową pisankę!

Dodano: 2017-04-15 09:55:20
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Świąteczni spacerowicze na Placu Grzybowskim mogą natknąć się na nietypowy element wystroju. Przez kilka najbliższych dni będzie tam stać wielka pisanka. To efekt wspólnej pracy znanych osób, uczniów jednej z podstawówek i podopiecznych domu dziecka. Wszystko w szczytnym celu.
Dziesiątki małych artystów, do tego między innymi kompozytor Radzimir Dębski, dziennikarka Marta Kuligowska czy związana ze światem mody Katarzyna Sokołowska. Tak prezentowała się ekipa odpowiedzialna za artystyczne udekorowanie ogromnego jajka.

- Lubię inicjatywy, z którymi wiąże się jakieś przesłanie. W tym wypadku mamy lokalną społeczność i dzieci zaangażowane w pomoc wychowankom domu dziecka – komentuje Radzimir Dębski.

Lokalna społeczność to przede wszystkim pięćdziesięcioro dzieci - projekt połączył wychowanków Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 220. Prace odbywały się pod czujnym okiem Andrzeja Pągowskiego, artysty i grafika odpowiedzialnego za projekt ozdobienia jajka.

- Z radością obserwowałem, jak ci mali artyści twórczo rozwinęli moją propozycję. Ich kreatywność i zaangażowanie zaowocowały najpiękniejszą pisanką w wyjątkowej przestrzeni Placu Grzybowskiego – mówi.

Początkowo dzieci były lekko nieśmiałe, jednak już po chwili przekrzykiwały się w pomysłach jak udekorować poszczególne części. W trakcie zabawy znalazł się też czas na grę historyczną, przygotowaną wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego. Przez pół godziny odkrywały zakamarki okolicy i rozwiązywały zagadki związane z dawnymi wydarzeniami.

Jak zdradzają pomysłodawcy i organizatorzy akcji z firmy Tacit Investment, dwumetrowe jajo będzie można podziwiać na placu przez całe święta. Następnie trafi na licytację, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na potrzeby Domu Dziecka numer 2.

Pisanka będzie w obecnym miejscu do 18 kwietnia.

nd

Podziel się:

netgraf.pl