Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Trzaskowski: „to jeden wielki skandal". Burza po słowach Guziała

Dodano: 2018-10-10 17:00:00
https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/photos/
https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/photos/

Piotr Guział, który zrezygnował ze startowania w wyborach i poparł Patryka Jakiego ostrzegł, że jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, stolica będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na rozwój wszelakich inwestycji. "To szantażowanie warszawiaków!"

Całe zamieszanie dotyczy ostatnich wpisów i wypowiedzi Piotra Guziała i Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta. Guział opublikował na Twitterze wpis, który mógł zabrzmieć jak szantaż. Ostrzegł warszawiaków przed tym, że jeśli prezydentem zostanie Rafał Trzaskowski, "Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy. Stolica nie dostanie dodatkowych środków, bo rząd PiS nie zaufa PO ". Według Guziała, wygrana Patryka Jakiego zapewni pełną współpracę z rządem i dodatkowe środki na III i IV linię metra.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, mówi wprost i zachowanie Piotra Guziała nazywa skandalem. Przypomina także, że na inwestycje w stolicy wplyw mają sami warszawiacy, płacąc tutaj podatki.

- Nieprawdopodobnym jest to, że PiS próbuje szantażować warszawiaków mówiąc im, że jeżeli nie wygra tutaj w Warszawie, to nie ma szans na dobrą współpracę z rządem i dodatkowe pieniądze na inwestycje. Traktowanie budżetu państwa jako partyjnej skarbonki jest jednym wielkim skandalem - przyznaje Rafał Trzaskowski.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy odniósł się do słów Piotra Guziała w jednym z wywiadów na antenie Polsat News mówiąc, że połowicznie się z nim zgadza. Dodał także, że "trudno, żeby rząd finansował mosty dla Rafała Trzaskowskiego, skoro Rafał Trzaskowski mówi, że Warszawa mostów nie potrzebuje". Kandydat Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że jedyną reakcją na słowa Patryka Jakiego i Piotra Guziała powinno być... pokazanie rządzącym czerwonej kartki.

- To co usłyszeliśmy z ust Patryka Jakiego i Piotra Guziała jest po prostu niebywałe. Na taki szantaż można zareagować tylko w jeden sposób - po prostu pokazać rządzącym czerwoną kartkę, mam nadzieję, że tak się stanie. Wystosowałem też pismo do ministra Kwiecińskiego w którym pytam, czy rzeczywiście pieniądze rządowe będą tylko wtedy, jeżeli wygrają koledzy z rządu ministra Kwiecińskiego - dodaje Rafał Trzaskowski.

Wybory samorządowe odbędą się już 21 października. Ewentualna druga tura wyborów przewidziana jest na 4 listopada.

ms

Podziel się: