Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sprawdziliśmy, co słychać u najstarszego szewca w Warszawie

Dodano: 2018-10-17 17:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Głośno było o nim podczas wakacji, kiedy cała Polska mówiła o skromnym szewcu z Warszawy.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o słynnym szewcu ze Śródmieścia. Pan Adam prowadzi swój warsztat przy ul. Śniadeckich od 40 lat. Ostatnio jednak odwiedzało go coraz mniej klientów, a pracownia to jedyne źródło utrzymania starszego pana. Z pomocą ruszyła wierna klientka, która od lat korzysta z usług szewca. Udostępniła post na swoim Facebooku, w którym zachęcała do odwiedzenia warsztatu. Odzew był na tyle ogromny, że klienci na odebranie swoich butów musieli czekać nawet miesiąc. 

- Na dzień dobry jak to poszło do internetu, to do wieczora nie miałem już czasu na pracę. Jak nie radio, to telewizja, gazety… poszło to mocno w świat! Ja tego popołudnia przyjąłem więcej butów niż przez cały miesiąc! – mówi Radiu Kolor Adam Janusz.

Dzisiaj sprawdziliśmy, jak się ma interes pana Adama i czy całe zamieszanie było tylko chwilowym zainteresowaniem, czy może jednak wciąż nie brakuje mu klientów.

Pracy jest bardzo dużo!

- Ja przyjmuję w tym momencie buty, które zrobię najprawdopodobniej na koniec listopada. Nic innego nie mogę zrobić jak tylko przesuwać terminy – mówi szewc.

Mimo to, widać że jak tylko pan Adam zasiada za swoim biurkiem i bierze do rąk kolejną parę butów, sprawia mu to ogromną przyjemność. Nie wyobraża sobie, żeby człowiek w jego wieku, a ma już prawie 80 lat, siedział bezczynnie w domu. O swojej pracy nie mówi jak o męce kolejnego dnia, traktuje to jak zabawę, która sprawia mu przyjemność.

Swoje buty można oddać w ręce pana Adama w jego zakładzie przy ul.Śniadeckich 1/15, tuż przy Placu Konstytucji (wejście w bramie), codziennie między 12 a 18.

az

Podziel się:

netgraf.pl