Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wiemy, jak będzie wyglądał teren nowej Skry

Dodano: 2018-10-18 06:00:00
fot.materiały konkursowe
fot.materiały konkursowe

Na pierwszy ogień idzie teren wokół Skry. Wciąż nie wiadomo, co z głównym stadionem.

W konkursie wzięło udział 6 prac. Zwyciężył projekt Adama Wadasa z Gdańska. Zakłada on m.in. usypanie górki do ćwiczenia biegów terenowych, ale także przeznaczona do uprawiania sportów zimowych. Znajdą się tam także urządzenia treningowe, oraz zagospodarowana zostanie przestrzeń parkowa, która ma współgrać z sąsiednim Polem Mokotowskim.

- Pierwszy etap konkursu, czyli obszar który chcemy oddać mieszkańcom jak najszybciej, to obszar w którym będzie zlokalizowany stadion lekkoatletyczny, wraz z funkcjami sportowo-rekreacyjnymi. Zostanie on otwarty na Pole Mokotowskie. Dla nas bardzo istotne jest to, żeby pokazać mieszkańcom Warszawy i tym którzy aktywnie spędzają czas na Polu Mokotowskim, że Wawelska 5 to magiczne miejsce sportowe – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji mst. Warszawy.

Żeby rozpocząć jednak budowę tego obiektu, RKS Skra i Zarząd Klubu musi wydać miastu nieruchomość.

- Kiedy będziemy już posiadać tą nieruchomość, to prace projektowe rozpoczną się lada moment. W momencie kiedy wejdziemy już w jej posiadanie, to myślę że w przyszłym roku będziemy mogli zacząć budowę bocznego stadionu. Żeby była jasność, mówimy o obiekcie który ma być stadionem zaplecza, nie mówimy o głównym stadionie. Wszystko w rękach RKS Skra – dodaje Janusz Samel.

Osobno ma zostać rozpisany konkurs na rewitalizację głównego stadionu.

az

Podziel się:

netgraf.pl