Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rafał Trzaskowski: „jeśli wygram, Warszawa pozostanie europejska"

Dodano: 2018-10-18 08:26:07
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Sztab Koalicji Obywatelskiej nie przeszedł obojętnie wobec ostatnich słów ministra Zbigniewa Ziobry, który zakwestionował jeden z artykułów unijnego traktatu, sugerując jego niezgodność z polską konstytucją. „To prosta droga do wyprowadzenia Polski z UE".

"To pierwszy krok w stronę POLEXITu" - tak o zachowaniu ministra Zbigniewa Ziobry, który złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, mówią przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Choć minister sprawiedliwości zapewnia, że w żadnym razie nie była to próba wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, eksperci są innego zdania. Zgodnie twierdzą, że złożenie takiego wniosku samo w sobie może być katastrofalne w skutkach, a Unia Europejska może odebrać to jako atak na podstawowy mechanizm prawny UE. Tym bardziej, że przepisy tego traktatu dawno temu zaakceptowaliśmy, kiedy do Unii wstępowaliśmy.

Z tego powodu Rafał Trzaskowski razem z Katarzyną Lubnauer, Barbarą Nowacką i Kamilą Gasiuk-Pihowicz zwołał wczoraj briefing prasowy. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zapowiadali, że jeśli wyborcy zdecydują się zaufać im 21 października, Warszawa pozostanie miastem europejskim.

- Dzisiaj toczy się debata o tym jaka ma być Warszawa i jakie mają być nasze samorządy. My chcemy, żeby Warszawa była europejska, żeby się rozwijała na miarę swoich aspiracji i mogła korzystać z europejskich pieniędzy. Jeżeli wygrają przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, to będzie gwarancja, że nasze miasta, miasteczka i wsie pozostaną europejskie - mówi Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Barbara Nowacka podczas briefingu zapewniała, że Warszawa ma szczęście, bo ma za kandydata Rafała Trzaskowskiego. W słowach polityk nie zabrakło także pewności siebie odnośnie wyniku wyborów.

- Warszawa ma szczęście, bo ma dobrego i progresywnego kandydata, którego program spełnia oczekiwania. W tych wyborach nie decydujemy  tylko o tym kto będzie prezydenta miasta, choć marzymy, żeby to był Rafał Trzaskowski i wiemy, że tak się stanie. To przede wszystkim decyzja, czy Polska i Warszawa idą w kierunku rozwoju, otwarcia czy zamknięcia - przyznała Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.

W ostrych słowach o komentarz wobec kandydata Zjednoczonej Prawicy pokusiła się Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej, nazywając Patryka Jakiego... tchórzem.

- W najbliższą niedzielę będą mogli państwo wybrać pomiędzy odpowiedzialnością Rafała Trzaskowskiego, a tchórzostwem Patryka Jakiego, który pojawia się wtedy, kiedy są kamery, a znika wtedy, kiedy pojawiają się problemy. Głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość to są puste obietnice, ale także pusta kasa - mówi Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Wybory samorządowe odbędą się już 21 października. Ewentualna druga tura w przypadku wyborów na prezydenta miasta została zaplanowana na 4 listopada.

ms

Podziel się:

netgraf.pl