Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Zrobiliśmy lepszy wynik niż PiS” – Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze o sukcesie na Żoliborzu

Dodano: 2018-10-23 17:00:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Pomimo, że ich kandydatka na prezydenta Justyna Glusman zajęła 4 miejsce, za sukces uważają wyniki z poszczególnych dzielnic.

- My czujemy się wygranymi, bo wprowadziliśmy ponad 20 radnych dzielnicowych. Przy takiej polaryzacji, jaką mieliśmy w tych wyborach, to jest naprawdę niesamowite osiągnięcie. Ale chyba wszystkich zaskoczyło jak bardzo dużo głosów przypadło Koalicji Obywatelskiej. Myślę, że ta mobilizacja to jest coś co dopiero będziemy chcieli przeanalizować, skąd to wynikało, ale na pewno należy pogratulować zwycięzcom – mówi Jan Mencwel.

Do tej pory poznaliśmy tylko niektóre wyniki z poszczególnych dzielnic. Wiemy, że MJN będzie miało swoich przedstawicieli m.in. na Mokotowie, Woli, Ochocie, w Wesołej i Rembertowie. Najlepszy do tej pory wynik aktywiści uzyskali jednak na Żoliborzu. W radzie tej dzielnicy MJN dostanie aż 5 mandatów. Jednocześnie jedna z kandydatek – Izabela Rychter – pobiła rekord, uzyskując ponad 1800 głosów.

- Wyniki na Żoliborzu pokazują, że mieszkańcy dojrzewają do tego, że jest alternatywa dla Platformy i PiSu. My zrobiliśmy lepszy wynik niż PiS i prawie dogoniliśmy PO w niektórych okręgach. To jest ogromny kredyt zaufania, my na pewno będziemy ciężko pracować, żeby mieszkańcy Żoliborza zobaczyli że te głosy miały sens i są wprowadzane takie zmiany jakich oczekują – dodaje Jan Mencwel.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jest otwarty na rozmowy z lewicą i ruchami miejskimi. Co na to aktywiści?

- Słyszeliśmy takie plotki, ale do nas żadne informacje oficjalne nie dotarły. Dla nas jest najważniejsze jest, to żeby zacząć od zmian na tym lokalnym poziomie gdzie rzeczywiście zdobyliśmy część władzy, wprowadziliśmy radnych i na tym będziemy się w tym momencie skupiać – tłumaczy Jan Mencwel.

Jednocześnie podkreśla, że wciąż czekają na oficjalne wyniki PKW.

az

Podziel się:

netgraf.pl