Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Świeć blaskiem z odblaskiem”. Dziś inauguracja akcji!

Dodano: 2018-12-03 14:03:34
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

W ramach tej kampanii w Warszawie pojawi się 30 choinek z odblaskami. Każdy będzie mógł zdjąć z choinki odblask i przyczepić do plecaka czy płaszcza, a choinki po skończeniu akcji trafią do osób potrzebujących - informują strażnicy miejscy.

Dziś rano przed siedzibą Straży Miejskiej w Warszawie odbyła się inauguracja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Leśnicy i strażnicy miejscy wraz z uczniami warszawskich szkół zawiesili na choince przy Młynarskiej pierwsze odblaski. Wszystko po to, aby przypomnieć warszawiakom, jak ważna dla bezpieczeństwa pieszych jest ich widoczność. 

Do 7 grudnia świąteczne drzewka wystawią też wszystkie Urzędy Dzielnic oraz instytucje, które zaangażowały się w akcję. W ramach akcji w stolicy pojawi się ponad 30 choinek z odblaskami. 

- Po jej zakończeniu choinki trafią do osób potrzebujących, domów dziecka, placówek pomocowych - mówi Joanna Maroszyńska ze Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Strażnicy informują, że po zmroku osoba nieposiadająca elementów odblaskowych jest widoczna z zaledwie 20-30 metrów. Zastosowanie odblasków zwiększa ten dystans ponad pięciokrotnie: do 130-150 metrów. Taka odległość często wystarczy, by kierowca zdążył zareagować.

- Każdy warszawiak będzie mógł zdjąć z choinki odblask i przyczepić do plecaka czy płaszczyka – dodaje Joanna Maroszyńska.

 

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” organizowana jest już po raz trzeci. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie - mówią strażnicy. 

Kampania potrwa do 7 grudnia. 

 am

Podziel się:

netgraf.pl