Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Wolumenu nie oddamy!” Ciąg dalszy działań aktywistów

Dodano: 2018-12-03 16:10:00
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Członkowie "Koalicji dla Wolumenu" wspólnie z aktywistami złożyli w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego petycję i uwagi do planu w zakresie Bazaru Wolumen. „Obronimy bazar przed negatywnymi skutkami planu miejscowego”

Po raz pierwszy obok siebie wystąpili w jednej sprawie przedstawiciele prawie wszystkich warszawskich ruchów miejskich i ugrupowań samorządowych. Połączył ich Wolumen, słynny bazarek na Bielanach, który - jak mówią – może zniknąć z mapy Warszawy, jeśli miasto nie przyjmie poprawek przygotowanych przez aktywistów.

Dziś petycja w tej sprawie trafiła do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

- Samodzielnie robiliśmy modernizację tego terenu. Doprowadziliśmy prąd i kanalizację z naszych prywatnych środków. Pochłonęło to 7 mln złotych  – mówi Krystyna Wilk ze stowarzyszenia Kupców Żoliborskich Wolumen.

Według aktywistów z obecnego planu zagospodarowania przestrzennego dla Nowego Wawrzyszewa nic dobrego dla bazarku nie wynika, bo wokół niego powstaną kolejne biurowce, a ceny na owoce i warzywa błyskawicznie pójdą w górę, co zniechęci kupców i mieszkańców do inwestowania w Wolumen.

- Znamy już takie przykłady, jak Hala Koszyki czy Hala Gwardii, które wcześniej będąc dostępnymi miejscami dla wszystkich, obecnie są tylko dla najbogatszych – mówi Justyna Kościńska ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

- Takich miejsc powinno być więcej, powinniśmy odwrócić logikę. Zamiast budować kolejne supermarkety, których już mamy setki w Warszawie powinniśmy zapewnić mieszkańcom dostęp do lokalnych bazarków ze świeżą żywnością prosto od rolników – mówi Karol Perkowski ze stowarzyszenia Wygra Warszawa.

Pod petycją, która już trafiła do BAIPP podpisali się zaangażowani mieszkańcy z całej Warszawy, kupcy i rolnicy wolumeńscy, a także organizacje pozarządowe i samorządowe. Mieszkańcy liczą na to, że miasto zaakceptuje ich uwagi i nie doprowadzi do likwidacji bazarku.

am

Podziel się:

netgraf.pl