Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Studenci SGH zaszczepią się przeciwko odrze. Za darmo!

Dodano: 2018-12-14 09:00:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

W swoich skrzynkach mailowych studenci Szkoły Głównej Handlowej mogli znaleźć niecodzienną wiadomość. Uczelnia zachęca ich do profilaktycznych szczepień przeciwko odrze. Wcześniej, w listopadzie, zdiagnozowano odrę wśród jednej z wykładowczyń.

Jak potwierdza rzecznik uczelni, nie było na SGH kolejnych przypadków zachorowań. Nauczycielka przywiozła chorobę prawdopodobnie z Grodziska Mazowieckiego. Możliwe, że nie miała kontaktu z żadnym ze studentów - mimo to kanclerz Marcin Dąbrowski poprosił osoby, które miały kontakt z zarażoną o wykonanie szczepień ochronnych.

Teraz w skrzynkach studentów SGH pojawiła się nietypowa wiadomość. Propozycja profilaktycznych szczepień dla wszystkich chętnych - zarówno studentów jak i pracowników szkoły.

- Wszyscy ze społeczności uczelni razem z mailem otrzymali link do elektronicznego systemu rejestracji. Teraz mogą wskazać termin jaki jest dla nich dogodny w najbliższych dniach. Przychodzą w umówionym czasie i zapada ostateczna decyzja o szczepieniu – mówi Piotr Karwowski, rzecznik Szkoły Głównej Handlowej.

Szczepienia ruszyły w czwartek i potrwają kilkanaście dni.

pt

Podziel się: