Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rok w komunikacji miejskiej. Jest się czym chwalić?

Dodano: 2018-12-14 13:30:00

Mijający rok przyniósł wiele zmian i nowości w komunikacji miejskiej. 

Utworzenie Rady Warszawskiego Transportu Publicznego czy Forum Pasażerów, nowe eko autobusy, poszerzenie linii „L” - tak wyglądał mijający rok w warszawskiej komunikacji miejskiej.

Poprosiliśmy dyrektora ZTM Wiesława Witka, aby wymienił działania i zmiany, które według niego były w tym sezonie najważniejsze:

1. Charakterystyczna tetka - litera „t” w czerwonym okręgu, zakończona syrenim ogonem stała się znakiem rozpoznawczym komunikacji miejskiej.

- Czasami pasażerowie mieli duże wątpliwości czy ta kolejka, która podjeżdża jest miejska - warszawska czy może inna. To logo integruje wszystkie środki komunikacji – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

2. Metro to kolejny powód do dumy Zarządu Transportu Miejskiego. Miasto podpisało kolejne umowy na przedłużenie Ii linii metra. Na Bródnie powstaną 3 stacje: Zacisze, Kondratowicza, Bródno. Po przeciwnej stronie II linii - na Bemowie, zaplanowanych jest 5 stacji.

3. Kolejnym sukcesem był szereg zajęć komunikacyjnych dla dzieci z klas 1-3. Maluchy dowiedziały się, czym jest transport publiczny oraz jak podróżować bezpiecznie autobusami, metrem, tramwajami, czy pociągami.

4. Jako ostatnie, ale nie mniej ważne – mniejsze inwestycje infrastrukturalne. Wśród nich można wymienić nowe wiaty i dodatkowe biletomaty.

- Pasażer ocenia nas z tego jak długo czeka na przystanku i w jakich warunkach. Czeka najczęściej krótko. Potem może kupić bilet i zaznajomić się gdzie autobus jedzie, jakie są kolejne przystanki. Czyli ta jakość w wydaniu bezpośrednim – dodaje Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

pt

Podziel się: