Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ginekolog bez klauzuli sumienia? "Powinien być dostępny całą dobę i za darmo"

Dodano: 2019-01-10 16:46:58
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Interpelacje w sprawie powstania w stolicy całodobowego gabinetu ginekologicznego złożyła jedna z warszawskich radnych. Była to obietnica wyborcza Rafała Trzaskowskiego.

 Kiedy w Warszawie powstanie całodobowy gabinet bez tzw. klauzuli sumienia? - pyta prezydenta Trzaskowskiego jedna z warszawskich radnych Aleksandra Śniegocka-Goździk. Otworzenie takiej placówki było jedną z obietnic, którą Rafał Trzaskowski złożył podczas kampanii wyborczej. Tymczasem od wyborów minęło kilka miesięcy, a planów powstania gabinetu jak nie było - tak nie ma.

- Najważniejsze jest to, żeby działały całodobowo i żeby żadna kobieta, która do lekarza przyjdzie nie została odprawiona z kwitkiem - mówi radna Aleksandra Śniegocka-Goździk z Koalicji Obywatelskiej

Według radnej lekarska klauzula sumienia jest wyjątkowo szkodliwa i doprowadza do tego, że kobietu nie otrzymują pomocy, której potrzebują. 

Obietnicę otwarcia całodobowego gabinetu ginekologicznego złożył też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak - i on ze swojego pomysłu już sie wywiązał. Placówka działa od października i od tego czasu lekarze zdołali pomóc prawie tysiącu kobiet.

Tymczasem w Warszawie o darmowym gabinecie dla kobiet zapomniano. Radna przypomina natomiast, że taka pomoc byłaby tez odciążeniem dla ubogich kobiet.

Miasto zapewnia, że do sprawy odniesie się na początku przyszłego tygodnia.

ek

Podziel się: