Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Z metra Kabaty do Konstancina autobusem? Najpierw buspas

Dodano: 2017-03-01 11:23:43
fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons
Dziś dojazd autobusem z Konstancina do stolicy zajmuje około 40 minut. Niedługo ten czas może być sporo krótszy. To dzięki budowie dwóch ulic w Warszawie.
Chodzi o Nowokabacką w Wilanowie i Rosnowskiego na Ursynowie. Zgodnie z planem zakończenie budowy tych dwóch dróg ma nastąpić w połowie tego roku. To oznacza, że będzie możliwy bezpośredni dojazd autobusem z Konstancina do metra Kabaty. W tej sprawie trwają już rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego.

Połączenie mogłoby zostać uruchomione w 2018 roku, a sam dojazd zająłby około 15 minut. Władze podwarszawskiej gminy nie czekają na przyszły rok i już teraz rozpoczynają rozmowy w sprawie utworzenia buspasów, co jeszcze bardziej skróciłoby dojazd do stolicy.

Rozmowy będą prowadzone z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest odpowiedzialny za ul. Wilanowską i Warszawską w uzdrowisku, a także ze stołecznym ratuszem, który jest zarządcą ulicy Drewny. To właśnie na tych ulicach w godzinach szczytu miałby zostać wytyczony buspas. 

Gmina przekonuje, że dzięki temu wiele osób postawi na transport publiczny i tym samym zostawi swój samochód w domu. Będzie bardziej ekologicznie także z innego powodu - linię miałyby obsługiwać autobusy elektryczne.

łj

Podziel się:

netgraf.pl