Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wawer. Szkoły i przedszkola idą do remontu

Dodano: 2017-03-01 09:29:48
sxc.hu
sxc.hu
To będzie rok remontów w szkołach i przedszkolach w Wawrze. Dzielnica nie ukrywa, że niektóre budynki oświatowe mają już swoje lata i konieczne są prace remontowe.
W tym roku prace remontowe zaplanowano w sumie w 17 placówkach. Chodzi na przykład o wymianę niektórych podłóg, okien, czy drzwi, a także pomalowanie części pomieszczeń, czy odświeżenie sal gimnastycznych.

Poza tym, szkoły trzeba dostosować do reformy edukacji, bo już od września uczniów przybędzie. I tak na przykład w podstawówce w Zerzeniu powiększone zostaną dwie sale lekcyjne. Wszystkie prace mają być wykonane w tym roku - większość w wakacje.

Remonty będą się odbywały głównie w wakacje, co oznacza, że nie powinny one kolidować z zajęciami.

Poniżej możecie sprawdzić, jakie remonty będą przeprowadzone w poszczególnych placówkach.

W Przedszkolu nr 84 przy ul. Dworcowej w Międzylesiu naprawiane będą podłogi w salach szkolnych i szatniach, drewniane stopnie na klatkach schodowych, nastąpi remont pionów kanalizacyjnych, kominów, a także tarasów, które przeciekają. W kotłowni drewniane drzwi zastąpione będą metalowymi. Kończone będzie ocieplanie budynku.

W Przedszkolu nr 85 przy ul. Żegańskiej należy się spodziewać wymiany grzejników elektrycznych, rynien i opraw oświetleniowych. Będzie dokonany remont chodnika prowadzącego do tej placówki i malowanie pomieszczeń.

W Przedszkolu nr 107 w Radości przewidziano wymianę instalacji elektrycznej, malowanie sal, modernizację pomieszczenia gospodarczego, remont toalety, kuchennej klatki schodowej, altanki śmietnikowej.

W Przedszkolu nr 110 w Falenicy zaplanowano naprawę ogrodzenia oraz założenie nowej, bezpieczniejszej furtki, będzie wymieniona terakota w szatni, zostaną zainstalowane nowe drzwi wewnętrzne, wymienione podłogi na korytarzu i w szatni.

Malowanie ścian czeka także Przedszkole nr 233 w Aninie. Wymienione zostaną drzwi do jednego z pomieszczeń, przeprowadzony ma być remont pomieszczeń piwnicznych i łazienki.

W Przedszkolu nr 264 w Marysinie Wawerskim pomalowana będzie sala i łazienka jednej z grup i zakończony II etap modernizacji ogrodu. „Sosnowa Stacyjka” w Falenicy zyska nowe pokrycie dachowe, będą wykonane prace izolacyjne oraz malowanie holu w starej części obiektu. Znacznie szerszy zakres będą miały remonty w wawerskich szkołach podstawowych.

W SP nr 109 w Zerzeniu nastąpi powiększenie dwóch sal lekcyjnych, wymiana drzwi wewnętrznych w kilku pomieszczeniach, naprawa orynnowania starej części szkoły, wymiana podłóg w trzech klasach, remont przepompowni ścieków, zainstalowany zostanie nowy wyciąg kuchenny. Prowadzone będą prace malarskie oraz remont i wymiana podłóg oraz cyklinowanie podłóg w siedmiu salach.

SP nr 124 w Falenicy doczekała się remontu podłogi w sali gimnastycznej, remontu ogrodzenia, malowania klatek schodowych i sutereny.

W SP nr 138 w Międzylesiu wymienione będą hydranty przeciwpożarowe, drzwi do sanitariatów, wyremontuje się szatnie i wykona izolację pionową fundamentów budynku.

W SP nr 216 w Miedzeszynie będzie wyremontowane istniejące ogrodzenie, zrobione nowe, oddzielające plac zabaw od boisk i od kotłowni. Szkoła będzie miała nową, 100-metrową bieżnię oraz skocznię. W sali gimnastycznej odbędzie się malowanie ścian, a w salach lekcyjnych założone zostaną nowe parapety.

Spory zakres prac czeka SP nr 218 w Aninie. Tu nastąpi kapitalny remont jednej z sal, podłóg, wyremontowana będzie podmurówka ogrodzenia od frontu, chodniki na terenie szkoły. Na I i II piętrze zaplanowano wymianę drzwi klas, nastąpi udrożnienie kominów i systemów wentylacyjnych, będzie remontowana instalacja centralnego ogrzewania, malowanie sal lekcyjnych, naprawiona nawierzchnia 
boiska.

W ZS nr 70 w Radości remontowi poddane mają być podłogi w kolejnych salach lekcyjnych i na korytarzu I piętra, nowe będzie ogrodzenia wraz z bramami, odmalowana hala sportowa, w kilku pomieszczeniach drewniane drzwi zostaną zastąpione aluminiowymi, wyremontowane łazienki, pięć sal lekcyjnych będzie miało odmalowane ściany, wyremontuje się asfaltowe boisko.

W ZS nr 111 w Falenicy nad gimnazjum zostanie wyremontowany dach, dwie sale gimnazjalne czeka wymiana podłóg, w części piwnicznej zamiast lastrika będzie nowa podłoga, a w szkole podstawowej wymieni się kilka drzwi.

Nowe ogrodzenie od frontu będzie miał ZS nr 114 przy ul. Alpejskiej. Ponadto nastąpi wymiana okien na korytarzach, włazu dachowego oraz części wyposażenia sanitariatów.

Wyremontowane zostaną boksy w szatniach ZS nr 115 w Marysinie. W sześciu salach lekcyjnych oraz w bibliotece wymieni się posadzki, w salach komputerowych wykonana będzie klimatyzacja, naprawi się podmurówkę ogrodzenia szkoły i założy nową bramę, zostanie wykonana bieżnia oraz skocznia w dal.

W ZS nr 116 przy ul. Korynckiej założone będą nowe drzwi do kabin łazienkowych i w przebieralni, sale lekcyjne zyskają nowe podłogi, przejdą też malowanie wnętrz, wyremontuje się podłogę w łączniku.

W ZS nr 120 były zsyp węgla przejdzie odnowienie dla wykorzystania go do innych celów, wyremontowane zostaną studzienki okien piwnicznych i wykonana altana śmietnikowa.

łj

Podziel się:

netgraf.pl