Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Eksperci: rozbudowa "Chopina" o 3 lata za późno

Dodano: 2019-02-28 10:49:44
fot. Lotnisko Chopina
fot. Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina szykuje się do rozbudowy. Tymczasem jak mówił w Sprawach Warszawy Adrian Furgalski z Zespołu Gospodarczych TOR - ta rozbudowa powinna się już kończyć, a nie dopiero zaczynać.

 

- Od początku tej kadencji szef Portów Lotniczych płakał, że mu sie lotnisko zatyka i dopiero teraz - pod koniec kadencji, są rozstrzygane przetargi. W 2016 roku mówił, że koszt to będzie 230 milionów złotych - dziś to niemozliwe - mówił na antenie Radia Kolor ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. 

W ramach rozbudowy, władze Polskich Portów Lotniczych planują m.in. modernizację pasów startowych, a także dobudowanie pirsu południowrgo.

Za 8 lat zamkną Lotnisko Chopina?

Temat zamknięcia warszawskiego portu pojawił się wraz z pomysłem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przedstawiciele rządu wiele razy mówili, że lotnisko musi sie rozwijać, ale nie ma takich możliwości - na co zwraca uwagę Furgalski.

- Cały czas słyszeliśmy, że musi być CPK, bo na Lotnisku Chopina nie ma, gdzie szpilki włożyć. Nagle okazuje się, że może być więcej z 40 do 50 operacji w ciągu godziny, w ciągu doby z 600 do 800 - mówi ekspert. 

Całą rozmowę znajdziecie tutaj. 

łj

 

Podziel się:

netgraf.pl