Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Aktywiści walczą o cenną kamienicę! Jest petycja o wpis do rejestru zabytków

Dodano: 2017-04-28 12:33:19
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia
Stołeczni aktywiści chcą ratować kamienicę na Woli, bo to jeden z ostatnich już świadków Powstania Warszawskiego. W tym celu wystosowali specjalną petycję.
Ponad stuletnia kamienica, o której mowa znajduje się przy ul. Waliców 14 na Woli. W sierpniu 2015 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał rozbiórkę budynku w ciągu dwunastu miesięcy. Ze względu na prowadzone postępowanie w sprawie wpisu obiektu do wojewódzkiego rejestru zabytków, wyburzenie jednak nie nastąpiło. 

Na skutek braku jakichkolwiek zabezpieczeń oraz remontów oficyna z biegiem lat popada w ruinę, dlatego organizacja apeluje o podjęcie pilnych działań. Chcą uratować kamienicę i wpisać ją do rejestru zabytków.

- Budynek warto zachować, ponieważ jest on już jednym z nielicznych pozostałych świadków historii. Przetrwał II wojnę światową i na pewno warto mieć taki obiekt na planie miasta. Łatwo jest mówić, że szanujemy naszą historię, natomiast powinny za tym iść czyny i nakłady finansowe - mówi Joanna Klikowicz ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze – Wola.

Otoczenie obiektu opieką prawną pozwoli na jego zachowanie oraz udostępnienie zwiedzającym. Petycja skierowana jest do Konserwatora Zabytków - Jakuba Lewickiego, a także Michała Krasuckiego oraz Burmistrza Woli - Krzysztofa Strzałkowskiego. Można ją znaleźć na facebook’owy fanpage’u Miasto Jest Nasze – Wola i stronie www.petycjeonline.com

mm

Podziel się:

netgraf.pl