Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Aleja Freddiego Mercury'ego? "Proszę bardzo"

Dodano: 2019-03-06 20:05:47
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Czy Freddie Mercury będzie patronem parkowej alejki w Warszawie? Szefowa miejskiej komisji nazewnictwa w rozmowie z Radiem Kolor odpowiada krótko: "proszę bardzo". 

Z takim pomysłem wystąpili fani zespołu Queen i nawet wybrali lokalizację.

- My wybraliśmy alejkę w parku Rydza-Śmigłego. Teren rekreacyjny, wiosenny. Freddie lubił żonkile, więc to jego klimat - mówi Dagmara Szymańska z Polskiego Fanklubu Queen. 

Pomysłodawcy podkreślają, że Warszawa stanie się dzięki temu pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego artystę, jakim był Freddie Mercury.

Najpierw jednak trzeba zebrać podpisy pod petycją w tej sprawie, a później liczyć na przychylność miejskich radnych. Szefowa komisji, które odpowiada w Warszawie za nazewnictwo nie mówi "nie".

- Proszę bardzo, tylko znajdźmy odpowiednie miejsce do nazwania. Uważam, że należy tematycznie te nazwy kumulować, żeby to była jakaś dzielnica tak jak jest to na przykład Żoliborz Artystyczny - mówi Radiu Kolor Anna Nehrebecka. 

Petycję w sprawie alejki Freddiego Mercury'ego można podpisać w klubokawiarni Retrospekcja przy ul. Bednarskiej. Organizatorzy akcji muszą zebrać co najmniej 200 podpisów pełnoletnich osób mieszkających na terenie stolicy. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl