Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rusza wiosenno-letnim sezon w Łazienkach Królewskich. Sprawdź, co będzie się działo!

Dodano: 2017-04-28 17:45:12
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia
Wernisaże, koncerty, pikniki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na nadchodzący sezon w warszawskich Łazienkach Królewskich. Uroczyste otwarcie już na początku maja.
Sezon wiosenno-letnich imprez w Łazienkach Królewskich rozpocznie Europejski Piknik, organizowany z okazji 13 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Rozpocznie się on 1 maja o godzinie 12 uroczystością w Amfiteatrze. Program przewiduje parady orkiestr wojskowych i policyjnych oraz rodzinne gry na świeżym powietrzu. Będzie można również posłuchać koncertów, występów chórów, czy obejrzeć „Wystawę jednego obrazu” i kopię Księgi Konstytucji 3 Maja.

Co jeszcze czekać będzie na warszawiaków w Letniej Rezydencji Króla?
- Od 1-3 maja udostępniamy nasze wszystkie obiekty bezpłatnie a z okazji imienin Stanisława Augusta w dniu 8 maja także odbędzie się bezpłatne zwiedzanie obiektów. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania także naszych ogrodów, w tym roku zasadziliśmy 100tyś. tulipanów – mówi Marta Matusiak z Łazienek Królewskich w rozmowie z naszą reporterką Magdaleną Moroz.

Te zostały posadzone w ramach Tulipomanii – w kolorach od bieli do niemal czerni.Tym sposobem Muzeum przypomina o europejskiej fascynacji kwiatami, która została zapoczątkowana w Holandii. 
 
Dodatkowo przez cały sezon odbywać się będą plenerowe koncerty pianistów przed pomnikiem Chopina. Muzyki na żywo posłuchać będzie można już od 14 maja w każdą niedzielę o godzinie 12 i 16. Ostatni recital zaplanowany jest na 24 września.  Koncerty Chopinowskie to jedne z najstarszych i najważniejszych wydarzeń w Warszawie.

 

mm

Podziel się:

netgraf.pl