Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kolejny fragment bulwarów otwarty

Dodano: 2019-03-14 15:00:00
fot. Urząd m. st. Warszawy
fot. Urząd m. st. Warszawy

To już trzeci fragment bulwarów, który powstał nad Wisłą od 2015r.

Fontanny, skatepark, strefa do street workoutu i więcej zieleni – to tylko niektóre atrakcje wyremontowanego odcinka bulwarów przy moście Świętokrzyskim.

Warszawiacy mają od teraz także do dyspozycji cztery hamaki, które powstały w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Przy deptaku, po kaskadowej fontannie płynie woda. Warszawscy ogrodnicy z kolei uruchomili kraniki wypuszczające orzeźwiającą mgiełkę przy pomniku Syreny.

Podpory mostu udekorowane są artystyczną mozaiką. Jak tłumaczy Jan Piotrowski - z biura marketingu m.st. Warszawy - jej układanie rozpoczęło się już jesienią.

- W tym roku we współpracy z ceramiką Paradysz, która wyszła z tą inicjatywą - stworzyliśmy nietypową, pierwszą w Polsce mozaikę ceramiczną na podporach mostu. Składa się z prawie 1200 małych elementów, która nawiązuje bezpośrednio do zielonej przestrzeni lewego  brzegu Wisły.


Oficjalnego otwarcia dokonała Justyna Glusman - koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.Wyremontowany odcinek bulwarów ma prawie 200 m długości.Cała inwestycja kosztowała miasto ponad 20 milionów złotych. 

az

Podziel się: