Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

To już oficjalne. Górczewska będzie zwężona

Dodano: 2019-03-14 20:28:14
fot. UM Waszawa
fot. UM Waszawa

Potwierdziły się doniesienia Radia Kolor w sprawie przyszłości Górczewskiej po wybudowaniu metra. 

Jako jedni z pierwszych o decyzji w sprawie Górczewskiej informowaliśmy pod koniec lutego. Już wtedy władze stolicy miały zdecydować o zwężeniu ulicy. Teraz te informacje się potierdziły.

Wiceprezydent Robert Soczyński poinformował o wyborze - jak mówił, kompromisowego rozwiązania. Kompromis ma polegać na tym, że z Górczewskiej zniknie buspas, ale pozostaną po dwa pasy ruchu. Rowerzyści mają jeździć tylko po jednej stronie ulicy, bo po drugiej mają powstać nowe miejsca parkingowe.

Zmiany na razie obejmą fragment od al. Prymasa Tysiąclecia do Młynarskiej i zgodznie z zapowiedziami miasta - mają być wprowadzone najpóźniej na początku przyszłego roku. 

Na odcinku od ul. Tyszkiewicza do Sokołowskiej powstaną zatoki w których będzie mogło parkować 130 aut (przed budową metra było ich tam 30). Tam gdzie będzie to możliwe miejsca dla samochodów będą przeplatały się z zielenią . W rejonie skrzyżowania z ulicą E. Tyszkiewicza powstanie nowe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Na całej nowej Górczewskiej przybędzie także zieleni – szpalerów krzewów, zieleni niskiej i drzew.

mat. UM Warszawa

łj

Podziel się: