Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Po marszu ONR: Policja skopała uczestników kontrmanifestacji?

Dodano: 2017-05-01 08:10:35
fot. Facebook (OMZRiK)
fot. Facebook (OMZRiK)
Nie milkną echa po sobotnim marszu narodowców. Policja zatrzymała dwie osoby, choć wielu świadków zamieszek twierdzi, że uczestnicy kontrmanifestacji zostali potraktowani zbyt brutalnie.
Zatrzymaniem dwóch osób zakończył się sobotni marsz Obozu Narodowo-Radykalnego, który przeszedł ulicami stolicy. Jednak zatrzymani to nie sympatycy ONR, tylko Obywatele RP, którzy postanowili urządzić kontrmanifestację. 

Jak informuje stołeczna policja, grupa około 50 osób próbowała zakłócić przbieg legalnie zgłoszonego marszu narodowców. Mimo apeli i działań policji, Obywatele RP nie chcieli ustąpić. W okolicach skrzyżowania Świętokrzyskiej i Nowego Światu 
doszło do przepychanek, a policjanci użyli siły. Dwie osoby zostały zatrzymane za naruszenie nietykalność funkcjonariuszy. Po stronie ONR nikt nie został zatrzymany. 

Jednak inaczej sobotnią manifestację widzi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który na swoim profilu na Facebooku umieścił film z zamieszek. Opisano także przebieg wydarzeń. 

- Warszawiacy którzy przyszli protestować przeciwko marszowi neofaszystów, zostali skopani, zepchnięci pod mur i tam przetrzymywano ich bezprawnie przez dwie godziny. Wśród uwięzionych bezprawnie osób znalazły się też dzieci które przypadkiem przechodziły chodnikiem - pisze OMZRiK.  

Co na to policja? Funkcjonariusze twierdzą, że działali skutecznie i zgodnie z prawem, a jeśli ktoś twierdzi, że było inaczej, to zawsze może złożyć oficjalną skargę. 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwraca też uwagę na sam fakt dopuszczenia do przemarszu narodowców ulicami stolicy. 

- Marsz neofaszystów w centrum Warszawy, mieście którego kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców zostało wymordowanych w czasie II wojny światowej nigdy nie powinien mieć miejsca. To tak jak by w Oświęcimiu urządzić bal nazistowskich weteranów -
czytamy na facebookowym profilu organziacji.

Marsz organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny miał upamiętnić 83. rocznicę utworzenia ruchu. 
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl