Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Dzień flagi w stolicy. Samoloty przeleciały... pod mostami!

Dodano: 2017-05-02 12:22:30
fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Mieszkańcy stolicy, którzy wstali o świcie mogli być zaskoczeni nietypowym widokiem. Pod trzema stołecznymi mostami przeleciały samoloty. 
Najpierw pod mostem Poniatowskiego przeleciały dwa samoloty - oba leciały tuż nad taflą wody. Następnie maszyny minęły w ten sam sposób dwie kolejne przeprawy, czyli most Średnicowy i Świętokrzyski.  

Dopiero później nastąpił punkt kulminacyjny - samoloty wzbiły się nad Warszawę i zostawiły po sobie biało-czerwony dym. To wszystko oczywiście z okazji dnia flagi, który obchodzimy od 2004 roku, gdy ustanowiono to święto. 

Spektakularny przelot samolotów nad stolicą został zorganizowany przez producenta jednego z napojów energetycznych.

- Pomysł przelotu pod mostami pojawił się w mojej głowie jakieś 4 lata temu. Przy wsparciu partnerów stałem się szczęśliwym posiadaczem samolotu Zivko Edge 540T, dlatego mogłem to lotnicze marzenie spełnić wykorzystując też szczególną okazję, jaką jest narodowy Dzień Flagi – powiedział po przelocie pilot Łukasz Czepiela.

Sam przelot był przygotowywany przez pilotów i wielu ekspertów przez kilka miesięcy. Wykonano też odpowiednie symulacje i analizy, które wykazały, że przelot pod stołecznymi mostami jest możliwy.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl